Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja prokuratury w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotra Woźniaka-Staraka pochowano na prywatnej posesji w Fuledzie na Mazurach

Olsztyńska Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy i pasierb jednego z najbogatszych Polaków utonął latem w jeziorze Kisajno na Mazurach.

Do wypadku, w którym zginął Piotr Woźniak-Starak, doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. Jak ustalili śledczy, producent filmowy wybrał się na nocny rejs motorówką po jeziorach Niegocin, Boczne i Kisajno. Był pijany – sekcja zwłok wykazała 1,7 promila alkoholu we krwi i 2,4 promila alkoholu w moczu. Według prokuratury, Woźniak-Starak popełnił dwa przestępstwa: kierowania łodzią w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenia do wypadku w ruchu wodnym.

Około godziny 3 nad ranem naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu wodnym, wykonując manewr gwałtownego skrętu łodzi z jednoczesnym przyspieszeniem, w wyniku czego pasażerka wypadła za burtę, doznając szeregu potłuczeń kończyn. Jednocześnie sam kierujący wypadł do jeziora, gdzie został uderzony pracującą śrubą m.in. w głowę, co spowodowało szereg obrażeń skutkujących śmiercią

– informuje prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W tej sytuacji ze względu na śmierć sprawcy śledztwo zostało umorzone.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że kobieta, z którą Piotr Woźniak-Starak pływał motorówką, dała radę dopłynąć do brzegu. W schowku łodzi policja znalazła jedenaście gramów marihuany. Jednak jak podaje prokuratura, nie udało się jednoznacznie ustalić, do kogo należały te narkotyki, więc w tym zakresie śledztwo również zostało umorzone.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, umorzenie, Kisajno, Krzysztof Stodolny, uwaga, pilne
Karambol na ulicy Pieniężnego w centrum Olsztyna. Są ranni, kilka aut rozbitych

Zakończyły się utrudnienia związane z karambolem na ulicy Pieniężnego w centrum Olsztyna. Po południu zderzyło się tam 5 samochodów. Dwie poszkodowane osoby przewiezione do szpitala. Policjanci,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV