Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk zostanie pochowany w piątek. Spocznie na cmentarzu Elbląg-Agrykola

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w niedzielę posła PiS Jerzego Wilka odbędą się w piątek w Elblągu i będą miały charakter państwowy.

Ostatnie pożegnanie posła rozpocznie się o godz. 12.30 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się bezpośrednio po mszy św. na cmentarzu komunalnym Elbląg-Agrykola. Udział w uroczystościach potwierdził prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Jerzy Wilk zmarł w niedzielę w wieku 66 lat. Był wieloletnim samorządowcem, w latach 2013-14 prezydentem Elbląga, posłem na Sejm RP VIII i IX kadencji. Budował struktury i działalność NSZZ „Solidarność”, następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie PiS.

Wielokrotnie był wybierany do elbląskiej rady miasta; pełnił w niej m.in. funkcję przewodniczącego. Przez półtora roku pełnił funkcję prezydenta Elbląga. Był zwolennikiem budowy przekopu Mierzei Wiślanej; przekonywał, że ta inwestycja przyniesie korzyści gospodarcze i społeczne oraz zapewni bezpieczeństwo. Uzyskał mandat poselski z listy PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 i 2019 r.
W 1998 r. otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2015 r. Krzyżem Wolności i Solidarności.

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogrzeb, uroczystości
Olsztyn upamiętnił zakończenie II wojny światowej

Po raz drugi w cieniu pandemii w Olsztynie obchodzony był Narodowy Dzień Zwycięstwa. 76 lat temu zakończyła się II wojna światowa. Z tej okazji złożono wieńce przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV