Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: elblążanie muszą poczuć, że są równoprawnie traktowani

Gościem Porannych Pytań był prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Fot. M.Stankiewicz.

Jeśli Elbląg ma pozostać w granicach woj. warmińsko-mazurskiego, to elblążanie muszą poczuć, że są równoprawnie traktowani – powiedział  gość Radia Olsztyn, prezydent Elbląga Jerzy Wilk, pytany o dążenie Elbląga do przyłączenia się do woj. pomorskiego.

Elbląg miał być drugą nogą w woj. warmińsko-mazurskim, obok Olsztyna – przypomniał prezydent Jerzy Wilk. – Niestety, wszystkie urzędy zostały przeniesione do Olsztyna. Jeśli nie będzie gestów współpracy ze strony marszałka i wojewody, jeśli jeden z urzędów (wojewódzki lub marszałkowski) nie zostanie przeniesiony do Elbląga, to wśród elblążan będzie narastało zniechęcenie i chęć wyjścia do woj. pomorskiego, tym bardziej, że nasze dzieci studiują w Trójmieście, pracujemy w Trójmieście, mamy 40 minut drogi do Trójmiasta.

Do sukcesów samorządu elbląskiego w 2013 roku gość Radia Olsztyn zaliczył: uspokojenie sytuacji w mieście, obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej od 1 października 2013r., obniżenie czynszu  w mieszkaniach komunalnych o 2 zł za 1 mkw. (o 25%) od 1 stycznia 2014r., oddanie do użytku szeregu inwestycji: mostu zwodzonego, bulwaru, budynku komunalnego (mieszkania otrzymało 80 elbląskich rodzin).

Z rozpoczętych inwestycji drogowych prezydent Jerzy Wilk zapowiedział oddanie do czerwca 2014 roku drogi wojewódzkiej nr 504 (od ul. 12 lutego do Teatralnej) i do końca 2014 zakończenie budowy drogi 503, a także  postawienie w stanie surowym Centrum Wodnego.

Prezydent Elbląga zapowiedział, że wystartuje ponownie w wyborach samorządowych w 2014 roku, jeśli spełni oczekiwania elblążan i swojego środowiska (PiS). Przypomnijmy, że Jerzy Wilk został prezydentem Elbląga w 2013 roku w wyniku referendum, w którym odwołano poprzedniego prezydenta Grzegorza Nowaczyka (PO). (as)

Z Jerzym Wilkiem rozmawia Michał d’Obyrn:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elbląg na gwiazdkę dostał basen

Niezwykły i kosztowny prezent dostali na Gwiazdkę elblążanie. Marszałek Jacek Protas i prezydent Elbląga Jerzy Wilk podpisali umowę na budowę Centrum Rekreacji Wodnej. Obiekt kosztować będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV