Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wcisła: na Ukrainie policja boi się oligarchów

Jerzy Wcisła, senator Platformy Obywatelskiej. Fot. J. Żukowski

Senator Jerzy Wcisła podczas konferencji prasowej wrócił do sprawy swojej wizyty na Ukrainie, podczas której razem z senatorem Janem Rulewskim zostali zablokowani w hotelu przez aktywistów z Automajdanu.

Polscy parlamentarzyści przyjechali do Odessy na zaproszenie Rady Matek – ofiar zamieszek z 2 maja 2014 roku. Zdaniem senatora PO Ukrainie jeszcze daleko do zachodnich standardów. – Tam władza jest jedną z najsłabszych organizacji. Oligarchowie ukraińscy mają większe armie niż ma władza i policja się ich boi.

00:00 / 00:00

Senatorowie Platformy Obywatelskiej na Ukrainie nie reprezentowali oficjalnie polskiego senatu, ich wizyta – jak przekonuje Wcisła – miała charakter prywatny. Ostatecznie parlamentarzystom udało się spotkać z z kobietami, których synowie zginęli 2 lata temu podczas zamieszek w Odessie. Senator PO chce by proces w tej sprawie został objęty nadzorem międzynarodowym, bo w obecnej sytuacji nie ma szans na uczciwy proces. – Obecnie proces zaczyna się i jest przerywany w sposób „ nie do pomyślenia”. Jeden z ludzi, który z nami negocjował został rozpoznany jako ten, który wszedł do sądu z bulterierami i rozgonił sąd.

00:00 / 00:00

Senator Wcisła będzie przekonywać swój klub parlamentarny oraz innych posłów i senatorów aby do śledztwa z międzynarodowym nadzorem namówili Parlament Europejski, międzynarodowe instytucje oraz ukraiński rząd. Zdaniem Jerzego Wcisły Polska powinna być dla Ukrainy patronem i wzorem w budowaniu prawdziwej demokracji.

Jerzy Wcisła i Jan Rulewski spotkali się na Ukrainie z matkami mężczyzn, którzy zginęli podczas zamieszek w Odessie. Fot. J. Żukowski

(jzuk/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Ukraina, Jerzy Wcisła, Jan Rulewski, senator Platformy Obywatelskiej
Senatorowie pojechali do Odessy bez zgody marszałka

Senatorowie Platformy Obywatelskiej pojechali do Odessy na własną rękę i nie mieli jego zgody na wyjazd - mówi marszałek Senatu. Wczoraj proukraińscy aktywiści zablokowali senatorów Jerzego...

Zamknij
RadioOlsztynTV