Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit pozwie jeden z tabloidów. Chce sprostowania kłamliwych informacji

Od prawej: Jerzy Szmit i Łukasz Berndt. Fot. D. Grzymska

O swojej decyzji były wiceminister infrastruktury i budownictwa poinformował na zwołanej w Olsztynie konferencji prasowej.

Jerzy Szmit złoży w sądzie pozew o ochronę dóbr osobistych

To co musi zafunkcjonować w polskiej przestrzeni publicznej, to prawda. W sytuacji gdy są przedstawiane absolutnie nieprawdziwe, fałszywe informacje na mój temat, które mają mnie znieważyć, poniżyć i odebrać dobre imię w oczach opinii publicznej, na takie sytuacje będę zawsze reagował.

00:00 / 00:00

Prawnicy z kancelarii Obara i współpracownicy wystosowali do wydawcy tabloidu wniosek o sprostowanie nieprawdziwych informacji, a także wezwanie do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych i zaniechania dalszych. Oba pisma pozostały bez odpowiedzi. Wobec tego, jak informuje prawnik Łukasz Berndt, konieczne było wystąpienie na drogę sądową.

00:00 / 00:00

W pierwszej kolejności prawnicy uzyskali w Sądzie Okręgowy w Olsztynie nakaz usunięcia fragmentu artykułu oraz zakaz publikowania informacji o treści odpowiadającej części artykułu przez okres 4 miesięcy. W ciągu 2 tygodni kancelaria złoży w sądzie pozew o ochronę dóbr osobistych Jerzego Szmita.

Pod koniec września jeden z tabloidów opublikował artykuł pt. „Wiceminister pod lupą CBA”. W materiale sugerowano, że dymisja Jerzego Szmita z funkcji wiceministra infrastruktury i budownictwa spowodowana była rzekomymi działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Autorka artykułu powołała się na bliżej nieokreślone źródła, nie przedstawiając żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez. Nie kontaktowała się też w tej sprawie z bohaterem artykułu – zapewnił na konferencji prasowej były już wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Od prawej: Jerzy Szmit i prawnik Łukasz Berndt. Fot. D. Grzymska

Autor: DGrzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, CBA, proces, konferencja, Jerzy Szmit, ochrona dóbr, kancelaria, tabloid, Łukasz Berndt
15 lat więzienia za zabójstwo trójki synów. Sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok wobec Lucyny D. z Lubawy

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu wydany w sprawie Lucyny D. skazanej za zabójstwo dzieci. Obrońca chciał niższej kary. Przyczyną śmierci dzieci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV