Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit o wspieraniu przedsiębiorców: Hotelarze nie żyją w bańce, to kolejne źródło zakażeń. Pomoc jeszcze nadejdzie

Pomoc przedsiębiorcom poszkodowanym podczas przechodzącej przez region kolejnej fali koronawirusa i budowa drogi ekspresowej S16 – to tematy Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gościem Krzysztofa Kaszubskiego był Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim.

Jerzy Szmit skomentował wpis posła Porozumienia Michała Wypija w mediach społecznościowych. Jak czytamy na jego profilu „Warmia i Mazury dostaną dodatkowe wparcie rządowe! Dzięki szybkim działaniom Jarosława Gowina ponad 300 milionów złotych dodatkowo trafi do gmin w naszym województwie!”

Zdaniem gościa Radia Olsztyn nie można upubliczniać niepotwierdzonych informacji. Jerzy Szmit przekonywał, że puszczanie w przestrzeń publiczną tak ważnych informacji budzi nadzieję wielu osób.

Tak nie można robić. Być może taka pomoc jeszcze nadejdzie, a myślę, że nadejdzie też w znacznie większym wymiarze. Na pewno nie będzie to w takiej formie jak było tu wspomniane. Będą to kolejne tarcze chroniące interesy przedsiębiorców, szczególnie tych branż, które cierpią najbardziej podczas trzeciej fali koronawirusa

Branże hotelarska i gastronomiczna protestują przeciwko wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Wczoraj ich przedstawiciele pikietowali przed kancelarią premiera.

Hotelarze nie żyją w bańce, to kolejne źródło zakażeń

– podsumował Jerzy Szmit.

Gość Porannych Pytań mówił także o konsultacjach społecznych ws. budowy drogi S16. Jak budowa trasy na odcinku Mrągowo-Orzysz-Ełk będzie oddziaływać na środowisko? Jerzy Szmit zaapelował, aby każdy, także zwolennicy tej inwestycji, brali udział w konsultacjach. Były wiceminister infrastruktury i budownictwa podkreślił, że jest to doskonała okazja do dyskusji na temat kierunku rozwoju Warmii i Mazur.

Chciałbym, żebyśmy z tego zrobili poważną debatę na temat tego w jaki sposób chcemy żyć w naszym województwie. Czy chcemy być na gospodarczych peryferiach Polski, czy chcemy się rozwijać i wspierać turystykę, która tak bardzo jest zależna od pogody, tego typu zdarzeń jak pandemia czy poziom gospodarczy.

Konsultacje społeczne oceny oddziaływania na środowisko budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku z Mrągowa do Ełku potrwają do 25 marca.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Szmit, video, S16, koronawirus
Czy do Polski trafi chińska szczepionka przeciw COVID-19? Rząd rozważa możliwość jej zakupu

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział dziś, że rząd rozważa możliwość zakupu szczepionki na COVID-19 z Chin. Szef MON wskazał, że jutro ten temat będzie omawiany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV