Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit o nominacji Przemysława Czarnka: Myślę, że doskonale sobie poradzi w resorcie edukacji i nauki

Jerzy Szmit
fot. Przemysław Getka

Pana ministra Przemysława Czarnka znam osobiście – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Prezes PiS w okręgu olsztyńskim zapewnił, że nowy minister edukacji i nauki da sobie radę na nowym stanowisku.

Miałem okazję z nim współpracować jako wiceminister, on wówczas był wojewodą lubelskim. Oceniam go bardzo wysoko, jeśli chodzi o kompetencje, zaangażowanie, energię i skuteczność działania. Myślę, że w tym dużym resorcie, składającym się z dwóch części, doskonale sobie poradzi

– podkreślał Jerzy Szmit.

Zaprzysiężenie nowego rządu zostało z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przełożone z wczoraj na dziś na godzinę 14.00.

Były wiceminister infrastruktury i budownictwa odniósł się także do konkursu grantowego, organizowanego przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego. Nabór wniosków o granty na kapitał obrotowy został unieważniony. To ostateczna decyzja zarządu W-MARR. Chodzi o środowy konkurs na pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii COVID-19. Generator wniosków działał zaledwie przez 3,5 minuty i w tym czasie przyjął 1522 aplikacje. Interweniowali radni wojewódzcy Prawa i Sprawiedliwości. – Taka interwencja była konieczna – zapewnia Jerzy Szmit:

To było nie do przyjęcia. Jeszcze gdy ten konkurs nie był rozpisany, to w ostatniej chwili zwróciliśmy uwagę na nieprawidłowości. Niestety nasze zastrzeżenia potwierdziły się. Mam nadzieję, że w stosunku do osób, które doprowadziły do takiej sytuacji, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego nie precyzuje jeszcze kiedy nabór zostanie powtórzony. W oficjalnym komunikacie pisze jedynie, że „Informacja o nowym naborze ukaże się w najbliższym czasie.”

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Szmit, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, rekonstrukcja rządu, konkurs grantowy
Jest decyzja Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ws. konkursu grantowego

Nabór wniosków o granty na kapitał obrotowy został unieważniony. To ostateczna decyzja zarządu Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Chodzi o środowy konkurs na pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV