Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Jerzy Szmit: Konkurs nie dawał równych szans. Pozostało złożenie wniosku do marszałka o unieważnienie naboru

Fot. P. Getka

Unieważnienia naboru wniosków w projekcie grantowym dla przedsiębiorców z regionu chce Jerzy Szmit – prezes PIS w okręgu olsztyńskim.

Chodzi o wczorajsze rozstrzygnięcie konkursu grantowego przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego, o którym informowaliśmy na naszej antenie.

Internetowy generator wniosków miał być dostępny od godziny 8. W rezultacie działał przez chwilę – powiedział Radiu Olsztyn, Jerzy Szmit:

Kilka sekund działał ten generator, więc nie było żadnej szansy, by przedsiębiorcy z równą szansą otrzymywali zapewnienie pomocy.

00:00 / 00:00

W tej sytuacji pozostało tylko złożenie w tej sprawie oficjalnego wniosku do marszałka województwa – dodał Jerzy Szmit:

By unieważnił ten sposób podziału środków i przekazał takie możliwości, które stworzą wszystkim przedsiębiorcom równe szanse.

00:00 / 00:00

Marek Karólewski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która organizowała konkurs grantowy, przyznał, że zainteresowanie był o ogromne, ale podkreślił, że system działał i przez trzy i pół minuty przyjął 1522 wnioski.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, wmarr
Nadleśnictwo Elbląg jednym ze zwycięzców konkursu Modernizacja Roku

Nadleśnictwo Elbląg jest zwycięzcą konkursu Modernizacja Roku 2019 w kategorii obiekt użyteczności publicznej, budynek biurowy. Siedziba leśników mieści się w pochodzącym z 1811 roku pałacu Augusta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV