Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Ci, którzy działają niezgodnie z prawem, muszą się liczyć z konsekwencjami

Jerzy Szmit

Trzeba przeanalizować, czy Olsztyn potrzebuje północnej obwodnicy – mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Jerzy Szmit, szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim i były wiceminister infrastruktury.

Dziś otwarcie kolejnego odcinka południowej obwodnicy miasta. Niedawno pojawiły się natomiast informacje, że gmina Dywity chce wrócić do rozmów o przebiegu północnej nitki. Jerzy Szmit na naszej antenie podkreślał: „jej ewentualna realizacja wymaga analiz”.

Gdy zakończymy część południową, trzeba zastanowić się jak rozkłada się ruch w kierunku północnym, czyli na Dobre Miasto. Warto dodać, że teraz ruch ciężarowy przeniósł się na drogę S7

– zwracał uwagę Jerzy Szmit.

Dziś otwierany jest odcinek południowej obwodnicy od węzła Olsztyn – Wschód do węzła Olsztyn – Jaroty. Do ukończenia pozostaje jeszcze jeden odcinek. Ma być gotowy w kwietniu.

Szef PiS w okręgu olsztyńskim odniósł się także do działań CBA w ostatnich dniach. Przypomnijmy, w poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu sześciu osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością, w tym byłego rzecznika ministra obrony. Następnego dnia o zatrzymaniu byłego szefa Lotosu, zaś w czwartek – o zatrzymaniu trzech biznesmenów, którzy mieli korumpować posła PSL, a wcześniej PO Stefana Niesiołowskiego. Jerzy Szmit przekonuje, że to dowód na sprawne działanie służb.

Ci, którzy działają niezgodnie z prawem, muszą się liczyć z konsekwencjami. Bez względu na to, jaką mają pozycję społeczną. Jestem przekonany, że to nie są żadne zawody i bicie rekordów – chodzi o rzetelne wykonywanie pracy i tam, gdzie można postawić „żelazne” zarzuty, trzeba to konsekwentnie robić

– podkreślał były wiceminister infrastruktury.

Gość Porannych Pytań odniósł się też do ujawnienia tzw. „taśm Kaczyńskiego”. Jak mówił, nie ma na nich niczego, co wskazywałoby na złamanie prawa. Za niepokojący uznał natomiast sam fakt potajemnego nagrania prezesa PiS.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, CBA, Jerzy Szmit, zatrzymania
Kierowcy mogą już jechać kolejnym odcinkiem obwodnicy Olsztyna

Drogowcy udostępnili kierowcom kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna. To 9-kilometrowy fragment między węzłami Olsztyn-Jaroty i Olsztyn-Wschód. Drogowcy zapewniają, że odcinek, który został udostępniony jest kompletny. Przeszedł pomyślnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV