Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Litwiński: kończymy zagospodarowywanie terenów jeziora Ukiel w Olsztynie

Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Fot. Ł. Sadlak

O rozpoczęciu kolejnego etapu modernizacji brzegów jeziora Ukiel w Olsztynie – mówił w Porannych Pytaniach Jerzy Litwiński, dyrektor olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kilka dni temu częściowo oddano do użytku olsztyńską plażę miejską. Teraz odnowione zostaną dwie zatoki: Miła i Słoneczna Polana. Staną tam obiekty turystyczno-sportowe, dzięki czemu zakończy się zagospodarowanie brzegów jeziora Ukiel. Na Słonecznej Polanie stanie nowoczesna baza do szkolenia żeglarskiego. Swoją bazę będą mieli także kajakarze.

Jak powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, na obiektach Warmii przy ulicy Sybiraków nie będzie budowany stadion piłkarski. Ostatecznie zdecydowano o gruntownej modernizacji i częściowej przebudowie stadionu przy alei Piłsudskiego w Olsztynie. W Radiu Olsztyn Jerzy Litwiński zapowiedział także modernizację olsztyńskiej hali Urania. Modernizacja Uranii ma kosztować 40 milionów złotych. (kpias/bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Jerzym Litwińskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel
Na Krzywym powstaną nowe obiekty turystyczno-sportowe

W weekend otwarto część zmodernizowanej plaży miejskiej, a dziś władze Olsztyna podpisały umowę na budowę obiektów turystyczno-sportowych w rejonie Zatoki Miłej oraz Słonecznej Polany. Jak mówi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV