Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne miliony na kontach jednostek straży pożarnych

Fot. P. Świniarski

Ponad 2 miliony złotych – taka kwota trafiła na konta jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa warmińsko-mazurskiego. To efekt wyróżnień w tegorocznym konkursie „Mały Strażak” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W sumie jednostki straży pożarnej z naszego regionu otrzymały w tym roku dotacje w wysokości prawie 11 milionów złotych – mówi komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie nadbrygadier Tomasz Komoszyński.

Większość z tych środków jest przeznaczonych na zakup nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

00:00 / 00:00

Rolę strażaków w akcjach ratunkowych podkreślał podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

To wy zazwyczaj jesteście pierwsi na miejscu, gdzie potrzebna jest pomoc. Za to wam serdecznie dziękuję.

00:00 / 00:00

Program „Mały Strażak” będzie kontynuowany. Takie informacje otrzymałem z Ministerstwa Klimatu i Środowiska

– zapowiedział podczas spotkania ze strażakami w Mrągowie Jarosław Bogusz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim oraz posłanka tej partii Iwona Arent podkreśliła, że nasze bezpieczeństwo zależy od jakości sprzętu strażaków.

Bardzo się cieszę, że województwo warmińsko-mazurskie jest doceniane i doposażane. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo każdego strażaka i każdego mieszkańca, a na to są potrzebne pieniądze.

00:00 / 00:00

O ważnej roli strażaków mówił także wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Zarówno strażacy zawodowi jak i strażacy ochotnicy tworzą jeden system, w którym mieszkańcy naszego regionu czują się bezpieczni. Dzięki waszej pracy, waszej odwadze poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu jest na bardzo wysokim poziomie.

00:00 / 00:00

Z konkursu „Mały Strażak” dofinansowanie otrzymały 153 jednostki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych z Warmii i Mazur.

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Będzie bezpieczniej w południowej części Olsztyna. Rusza budowa nowej strażnicy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, konkurs, dofinansowanie
Będzie bezpieczniej w południowej części Olsztyna. Rusza budowa nowej strażnicy

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa kolejnej, czwartej strażnicy w Olsztynie. Budynek, w którym będzie mieścić się jednostka ratowniczo-gaśnicza powstanie przy ul. Witosa. Inwestycja zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV