Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie bezpieczniej w południowej części Olsztyna. Rusza budowa nowej strażnicy

fot. P. Getka

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa kolejnej, czwartej strażnicy w Olsztynie. Budynek, w którym będzie mieścić się jednostka ratowniczo-gaśnicza powstanie przy ul. Witosa.

Inwestycja zostanie sfinansowana z programu modernizacji służb mundurowych. Wiceminister straw wewnętrznych Błażej Poboży, który przyjechał na tę uroczystość przyznaje, że w drugiej edycji rząd wyasygnował na ten program 10 mld złotych.

Budowa nowej strażnicy, która będzie elementem jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Olsztynie, to jedna z największych inwestycji budowlanych. Jest to możliwe dzięki przyjętemu w ubiegłym roku i obowiązującemu od tego roku programu modernizacji służb mundurowych.

00:00 / 00:00

Jaroty to tzw. sypialnia Olsztyna, a dojazd na te osiedla z dotychczasowych strażnic jest bardzo utrudniony i często przekraczał 15 minut. Dlatego stała obecność strażaków w tym rejonie to konieczność – przyznaje Iwona Arent, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Budowanie tutaj jednostki straży pożarnej jest jak najbardziej uzasadnione i od wielu lat potrzebne. Strażacy nie będą stali w korkach, tylko szybciej dojadą do potrzebujących.

00:00 / 00:00

Gospodarzem dzisiejszej uroczystości był komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie brygadier Jarosław Gryciuk.

Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 1500 metrów kwadratowych pomieści biura oraz część socjalną. Znajdą się tam też garaże z pięcioma stanowiskami, myjnią i warsztatem do drobnych napraw.

Koszt budowy jednostki ratowniczo-gaśniczej przy ul. Witosa to prawie 11,5 mln złotych.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, Jaroty
Łoś wpadł do studni. Z pomocą przybyli strażacy

Do studni w Giżycku wpadł łoś. Na pomoc wezwano strażaków, którzy wypompowali wodę i wyciągnęli zwierzaka. Studnia, do której wpadło zwierzę, znajdowała się na prywatnej posesji. To studnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV