Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna osoba trafiła do szpitala po pożarze domu jednorodzinnego

Pożar domu we Wrzesinie. Fot. FB WM -998

12 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego we Wrzesinie koło Jonkowa w powiecie olsztyńskim. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Paliło się poddasze budynku na dachu, którego znajdowały się panele fotowoltaiczne. Przyczyny wybuchu ognia nie są znane, będzie je wyjaśniać policja.

Jak powiedział Radiu Olsztyn dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, w budynku mieszkało 7 osób, wszystkim udało się opuścić dom przed przyjazdem strażaków. Jedna jedna osoba jest poszkodowana, z niewielkimi poparzeniami została zabrana do szpitala w Olsztynie.

Pogorzelcom potrzebna będzie pomoc. Na miejscu tragedii byli sołtys oraz przedstawiciele gminnych władz. Wójt gminy Jonkowo Wojciech Giecko informuje, że poszkodowani mają zapewniony dach nad głową, ale sytuacja jest poważna.

00:00 / 00:00

Wójt gminy Jonkowo już teraz ocenia, że pogorzelcy będą potrzebowali finansowego wsparcia, by naprawić bardzo poważnie zniszczony dach i parter domu. Dokładne przyczyny pożaru ustalą biegli.

Autor: A. Skrago/B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, straż pożarna, szpital, dach, OSP, ranny, dom
Mniej pacjentów na oddziałach covidowych na Mazurach

Mniej osób chorych na COVID-19 trafia do szpitali na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Jeszcze niedawno na oddziałach covidowych brakowało wolnych miejsc, teraz sytuacja się poprawiła. Na Mazurach...

Zamknij
RadioOlsztynTV