Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna osoba nie żyje, kilkanaście podtrutych czadem. Od początku sezonu grzewczego strażacy interweniowali sto razy

Ratownicy podsumowali ostatnie miesiące sezonu grzewczego. Na terenie Warmii i Mazur aż sto razy strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń związanych z tlenkiem węgla.

Duża część zgłoszeń nie potwierdza się i w rzeczywistości strażacy nie stwierdzają obecności niebezpiecznego czadu w pomieszczeniach. Tlenek węgla potwierdzono w 40 przypadkach. W tych zdarzeniach poszkodowanych zostało 19 osób.

Niestety jest też ofiara śmiertelna. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w jednym z mieszkań w Iławie zmarła 15-latka, która zatruła się czadem. Mimo reanimacji nie udało jej się uratować. Dziewczynę znaleziono w łazience, gdzie znajdował się piecyk, z którego ulatniał się tlenek węgla.

Liczba zatruć tlenkiem węgla z roku na rok spada. W sezonie grzewczym 2018/2019 na Warmii i Mazuach poszkodowanych było 46 osób, jedna osoba zmarła. Rok wcześniej w wyniku zatrucia czadem zginęły 3 osoby, a 52 trafiły do szpitali.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, czad, tlenek węgla, zaczadzenie
Nastolatka z Iławy zatruła się czadem. Zmarła mimo reanimacji

Zmarła piętnastolatka, która zatruła się czadem w jednym z mieszkań w Iławie. Do zdarzenia doszło około godziny 16. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV