Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden z olsztyńskich hoteli jest do dyspozycji medyków. „Potrzebujemy Was i Waszego spokoju”

Fot. A. Chmielewska

Od wtorku pracownicy służby zdrowia, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy z obawy o zdrowie rodziny chcą mieszkać poza rodzinnym domem, mogą skorzystać bezpłatnie z hotelu „Relaks” przy ul. Żołnierskiej 13.

O decyzji poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W walce z koronawirusem na pierwszej linii frontu pracują lekarze, pielęgniarki i ratownicy, i to oni są najbardziej zagrożeni zarażeniem COVID 19. Z tych względów mają pełne prawo bać się o wielce prawdopodobną możliwość zarażenia swoich bliskich. (…) Jeżeli z oczywistych powodów epidemiologicznych lekarze, pielęgniarki czy ratownicy boją się przebywać w domu, nasz hotel jest dla nich otwarty

– Piotr Grzymowicz zapewnił, że decyzję tę uzgodnił z wojewodą warmińsko-mazurskim i dodał

Potrzebujemy Was i Waszego spokoju, bo od tego zależy nasze życie.

Położony w pobliżu szpitali wojewódzkiego i dziecięcego w Olsztynie hotel „Relaks” jest pierwszym w mieście, i województwie warmińsko-mazurskim, który bezpłatnie będzie udostępniony medykom. Dotąd lekarze i ratownicy medyczni na własną rękę wynajmowali mieszkania, ogłoszenia często zamieszczali na lokalnych grupach ogłoszeniowych w mediach społecznościowych.

Kilku ratowników w ostatnim czasie szukało mieszkania do wynajęcia, ponieważ – jak pisali – ich żony i partnerki spodziewają się dziecka.

 

 

Autor: PAP/M.Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, ratownik, pielegniarka, Medyk, Prezydent Piotr Grzymowicz, koronawirus
Bank przekaże 5 mln złotych na walkę z COVID-19. Pieniądze trafią m.in. do szpitala w Ostródzie

Bank Pekao przekaże 5 mln złotych na rzecz szpitali, które przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Bank zdecydował o przekazaniu darowizny w wysokości 5 mln złotych na rzecz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV