Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden w Elblągu, trzy na Mazurach. Punkty pobierania wymazów do testów na COVID-19 przyjmują tylko osoby w kwarantannie

Fot. DWOT

Punkty poboru wymazów pod kątem zakażenia koronawirusem działają już w Elblągu, Giżycku, Ełku i Olecku.

Elbląg

Punkt taki powstał przy Szpitalu Miejskim w Elblągu, który jest obecnie jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Jest ustawiony przed wejściem od strony ulicy Żeromskiego. Będzie czynny przez 2 godziny dziennie – informuje dyrekcja placówki, która jest odpowiedzialna za organizację tego stanowiska.

Są w nim pobierane wymazy jedynie od osób przebywających na kwarantannie, które muszą mieć badanie pod koniec okresu izolacji. Każdy pacjent jest indywidualnie powiadamiany o terminie badania

– podkreśla Magdalena Mil, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ.

Do punktu pobrań pacjent musi przyjechać własnym samochodem. Jeśli nie ma takiej możliwości, otrzyma od służb sanitarnych instrukcje postępowania.
Giżycko, Ełk, Olecko

Na Mazurach NFZ utworzył trzy punkty, w których pobierane są wymazy do testów na COVID-19. Powstały w Giżycku, Ełku i Olecku. Takie miejsca na Mazurach to duże udogodnienie dla osób, które mieszkają w tej części województwa. Nie każdy jednak może z nich skorzystać. Są przeznaczone dla osób, które przechodzą kwarantannę i otrzymały SMS, że muszą zrobić badania.

Punkty, w których pobierane są wymazy mieszczą się w Szpitalu Miejskim Pro-Medica w Ełku, w Olmedice w Olecku oraz w Szpitalu Powiatowym w Giżycku. Są czynne codziennie.

W całym województwie warmińsko- mazurskim jest 18 punktów poboru wymazów, między innymi w Olsztynie, Działdowie, Biskupcu, Bartoszycach, Nidzicy i Iławie.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Zbrożek/ M.Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, Ełk, OLecko, Elblą, koronawirus, wymazy
fot. Fotolia.com
Odległości między uczniami, dezynfekcja powierzchni i własny długopis. Resort przekaże wytyczne w sprawie egzaminów

Dyrektorzy szkół wkrótce otrzymają wytyczne w sprawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas egzaminów. W związku z epidemią koronawirusa terminy egzaminu ósmoklasisty i matur przełożono na czerwiec. Rzeczniczka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV