Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden przycisk, by wezwać pomoc. Na seniorów czekają opaski bezpieczeństwa

50 opasek bezpieczeństwa czeka na seniorów z Elbląga, potrzebujących zdalnej teleopieki. To sprawdzona metoda monitorowania stanu zdrowia osób starszych, które mieszkają same lub z rodziną, która nie może zapewnić właściwej opieki.

Opaskę bezpieczeństwa nosi się na ręce tak jak zegarek. Urządzenie mogą dostać elblążanie, którzy ukończyli 65 lat. Wyposażone jest w funkcję pomiaru tętna. W sytuacji przekroczenia progów alarmowych wartości tętna, inicjuje kontakt telefoniczny z seniorem.

Inną funkcją urządzenia jest detektor upadku, który powiadamia centrum monitoringu o zdarzeniu oraz geolokalizator, który określa miejsce pobytu seniora, by w razie potrzeby szybko dotrzeć do niego z pomocą – przypomina Łukasz Mierzejewski w biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

00:00 / 00:00

Opaska ma też przycisk bezpieczeństwa SOS, dzięki któremu jej właściciel szybko łączy się z ratownikiem medycznym.

Zgłoszenia chętnych do korzystania z teleopieki przyjmowane są w Elbląskim Centrum Usług Społecznych przy ul. Winnej 9. Z systemu można będzie korzystać do końca roku. Zadanie to realizowane jest dzięki 85 tysiącom złotych dotacji z Programu Korpus Wsparcia Seniorów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, opieka, seniorzy
Podszywali się pod policjantów. Ofiarami byli seniorzy

Małżeństwo, które podawało się za policjantów, trafiło w ręce prawdziwych funkcjonariuszy. Para jest podejrzana o szereg oszustw dokonywanych w Olsztynie. W wyniku działań olsztyńskich policjantów i...

Zamknij
RadioOlsztynTV