Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli PiS kontra PSL. Rozmawiano o podatku solidarnościowym i walce o reelekcję prezydenta Olsztyna

Fot. A. Dybcio

Audycja Jeden na Jednego to starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Maja Antosik – Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

25 tysięcy milionerów podzieli się nadwyżką z potrzebującymi niepełnosprawnymi.
Kto zapłaci ten podatek?  Każda osoba fizyczna rozliczająca PIT, której roczny dochód przekracza milion złotych. Podatek ma wynosić 4 proc. i będzie płacony od nadwyżki powyżej miliona dochodów. Zapłaci go każdy „pitowiec” niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności: a więc osoby z dochodami z pracy etatowej, ale też przedsiębiorcy rozliczający się według liniowego 19-proc. PIT czy inwestorzy giełdowi, a także osoby uzyskujące dochody z rent i emerytur.

Maja Antosik – PSL

Cieszę się, kiedy dajemy, a nie zabieramy. Uważam, że ten podatek jest elementem dzielącym społeczeństwo. Najbogatsi znajdą sposób, żeby nie płacić tego podatku. Mogą na przykład rozliczać się w innym państwie.

Dariusz Rudnik PiS

Budżet to są nasze pieniądze. Protesty osób niepełnosprawnych w Sejmie były również w poprzedniej kadencji. Zobowiązaliśmy się wtedy, że pomożemy im rozwiązać problemy. PO udało się ten protest wygasić, ale rozwiązać problemu już nie.

Prezydent Olsztyna będzie walczył o reelekcję.
O kampanii wyborczej prezydent jeszcze nie mówi, nie zdradza też na poparcie jakich środowisk liczy. W rozmowie z naszą reporterką Piotr Grzymowicz podkreślał jedynie, że chce dokończyć projekty, które rozpoczęły się za jego kadencji.

Maja Antosik – PSL

Jeśli chodzi o poparcie, rozmowy prezydenta Grzymowicza na pewno trwają, i to nie tylko z PSL. Na razie nie podjęto żadnych decyzji. Prezydent mógł zawsze liczyć na poparcie naszej partii, nie jest to żadną tajemnicą.

Dariusz Rudnik – PiS

Pan Grzymowicz jest w olsztyńskiej polityce reprezentantem pewnego „układu” finansowo-politycznego, który rządzi w naszym województwie od prawie 30 lat. Piotr Grzymowicz ma dwa zadania związane z tym „układem”: przejęcie rynku cieplnego i śmieciowego oraz dokonywanie przemian w zakresie układu transportowego.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Dariusz Rudnik, Maja Antosik, osoby niepełnosprawne
Prezydent Olsztyna będzie walczył o reelekcję

O kampanii wyborczej prezydent jeszcze nie mówi, nie zdradza też na poparcie jakich środowisk liczy. W rozmowie z naszą reporterką  Piotr Grzymowicz podkreślał jedynie, że chce...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV