Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. Rozmawiano o wodzie i opozycji, która zaczyna budowa koalicję

Mirosław Pampuch – poseł Nowoczesnej i Mateusz Mickiewicz – Prawo i Sprawiedliwość

Jeden na Jednego, czyli starcie opozycji z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali m.in. o Państwowym Gospodarstwie Wodnym i opozycji, która próbuje budować jeden blok polityczny.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Mateusz Mickiewicz – Prawo i Sprawiedliwość
  • Mirosław Pampuch – Nowoczesna

„Wody Polskie”

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” rozpoczęło działalność 1 stycznia. W kolejnych dniach powołano wiceprezesów „Wód” oraz dyrektorów 11 regionalny zarządów gospodarki wodnej. Jaki może mieć to wpływ na ochronę przeciwpowodziową? Rządzący mówią, że nowela dostosowuje polskie przepisy do unijnych, a konkretnie wprowadza wymóg płacenia za wodę dla wszystkich, którzy z niej korzystają. Ma to skłonić do oszczędności, zwłaszcza branże, które dotąd były z opłat zwolnione, jak energetyka, rolnictwo czy rybacy.

Zdaniem przedstawicieli ministerstwa środowiska, dzięki nowej ustawie będzie możliwe podjęcie działań, które poprawią stan wód, zmniejszą ryzyko powodziowe i poprawią retencję w skali kraju, co będzie szczególnie istotne w okresach susz i powodzi, jakie występują w Polsce.

Opozycja buduje koalicję

Opozycja próbuje budować jeden blok polityczny. Chodzi o wybory samorządowe, które odbędą się w tym roku. W Warszawie do Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej dołącza też Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pierwsze zapewnienia są. PSL jest przeciwna wspólnym listom do Sejmików.

W Nowoczesnej, po wyborze nowego zarządu partii z Katarzyną Lubnauer na czele mówi się o chłodnych stosunkach z byłym liderem Ryszardem Petru. Zatem z jednej strony jest chęć budowy koalicji, z drugiej – widoczne są spory wewnętrzne. Jaki da to efekt?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: BSChromy za M.Lewiński

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, pampuch, Mirosław Pampuch, Nowoczena, Mateusz Mickiewicz
Mirosław Pampuch został skarbnikiem w zarządzie Nowoczesnej

Nowoczesna ma nowy zarząd. Znalazł się w nim poseł z Warmii i Mazur - Mirosław Pampuch. Posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef dolnośląskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV