Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Kukiz’15. Rozmawiano o nowelizacji ustawy o IPN i wspólnych listach wyborczych opozycji

Od lewej: Dariusz Rudnik (PiS) i Andrzej Maciejewski (Kukiz’15)

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie partii rządzącej z opozycją. Goście audycji rozmawiali o międzynarodowej burzy po nowelizacji ustawy o IPN i wspólnych listach Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach samorządowych.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’15

Międzynarodowa burza po nowelizacji ustawy o IPN
W nocy Senat poparł bez poprawek nowelizację, która wprowadza kary grzywny lub do 3 lat więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. To wywołało ostre reakcje Izraela, a także amerykańskiego departamentu stanu. W ustawie znalazły się również przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Dlatego słowa krytyki popłynęły też z Ukrainy. Polski rząd uspokaja, że nikt nie ogranicza wolności badań naukowych ani wolności wypowiedzi artystycznej. Chodzi o walkę z fałszowaniem prawy o Holokauście i o jego rzeczywistych sprawcach.

Wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych
PO i Nowoczesna zapowiadają wspólne listy w wyborach samorządowych na poziomie sejmików województw, a może nawet wspólne listy do rad gmin. Wspólnych list nie chce natomiast PSL. Co planuje Kukiz i czy PiS obawia się wspólnych list opozycji?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, IPN, Dariusz Rudnik, Andrzej Maciejewski
Byli więźniowie obozów koncentracyjnych komentują spór wokół ustawy o IPN

 Nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wywołała  zaniepokojenie Izraela. Polskie przepisy skrytykował m.in. izraelski premier Benjamin Netanjahu. Incydent odbił się echem także na Warmii i Mazurach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV