Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden chętny już jest, trwają poszukiwania kolejnych

Z Szyman firma SprintAir planuje uruchomienie regularnych połączeń lotniczych. Fot. sprintair.eu

Jest pierwszy chętny do latania z Szyman koło Szczytna.

Samorządowa spółka zarządzająca budową lotniska w Szymanach podpisała porozumienie z firmą SprintAir, zainteresowaną obsługą regularnych połączeń lotniczych z mazurskiego portu. SprintAir deklaruje chęć obsługi od 800 do tysiąca połączeń rocznie. Niewykluczone, że będą to połączenia przedłużające loty do i z portów lotniczych we Wrocławiu i Gdańsku.

Leszek Krawczyk, prezes spółki Warmia i Mazury, informuje, że teraz trwają rozmowy z 5 kolejnymi przewoźnikami, ale ich decyzje poznamy najwcześniej za rok.

00:00 / 00:00

Regionalny port lotniczy w Szymanach, powstający w miejscu dawnego lotniska wojskowego, ma być gotowy do końca przyszłego roku. Pierwsze loty mogłyby ruszyć od początku roku 2016. Lotnisko na pewno będzie dotowane przez województwo warmińsko-mazurskie. Wojewódzcy radni niedawno przyjęli uchwałę, na mocy której przez 16 lat budżet województwa dopłaci do Szyman 90 milionów złotych. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, samolot, LOT
Jacek Protas: lotnisko, to inwestycja w przyszłość regionu

Lotnisko w Szymanach ma być dofinansowywane przez samorząd województwa do 2030 roku, a koniunktura dla takich małych lotnisk jest dzisiaj zła. Mimo tych prognoz poranny gość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV