Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarosław Gowin: Michał Wypij to głos energicznego Olsztyna. Ma pomysł, jak rozwijać stolicę Warmii i Mazur

Fot. D.Grzymska

Do Olsztyna przyjechał wicepremier Jarosław Gowin poprzeć kandydata swojej partii w wyborach do parlamentu. Michał Wpij startuje z olsztyńskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się do przedstawionego niedawno programu Zjednoczonej Prawicy i przekonywał, że powinni go realizować odpowiedni ludzie. Takim człowiekiem jest według wicepremiera Michał Wypij, który jak się wyraził: „jest głosem energicznego Olsztyna”. Podkreślił, że Michał Wypij ma znakomite koneksje w Warszawie, bo przez dwa lata był doradcą wicepremiera, a teraz pełni funkcję doradczą w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Na koniec Jarosław Gowin zapewnił, że Michał Wypij ma pomysł na to, jak wykorzystać potencjał Olsztyna.

00:00 / 00:00

Z kolei Michał Wypij zapewnił, że jako poseł będzie walczył o zatrzymanie młodych ludzi w Olsztynie. A środkiem do tego jest według niego tworzenie dobrych miejsc pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach w oparciu np. o nasz uniwersytet.

00:00 / 00:00

Michał Wypij reprezentuje partię Porozumienie Jarosława Gowina, która wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin był także gościem Radia Olsztyn. Podczas rozmowy z Krzysztofem Kaszubskim mówił m.in. o kampanii wyborczej i poparciu dla kandydatów Porozumienia w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Listę Zjednoczonej Prawicy w okręgu olsztyńskim otwierają dwaj działacze Porozumienia.

Listę otwiera profesor Wojciech Maksymowicz, a zamyka Michał Wypij. Będę przekonywał na oddanie głosu na kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Zależy mi na wzmocnieniu pozycji w Warszawie.

Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się także do najświeższych wyników sondaży popularności partii politycznych i informacji na temat oświadczenia majątkowego szefa NIK Mariana Banasia. W programie emitowanym przez jedną ze stacji telewizyjnych zarzucono Banasiowi, że w należącej do szefa NIK-u kamienicy mieści się niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny.

Ta sprawa musi być wyjaśniona. Marian Banaś jest człowiekiem o pięknej biografii. Przed rokiem 1989 działał w antykomunistycznej opozycji, później wielokrotnie pełnił ważne funkcje, a w tej kadencji był szefem Krajowej Administracji Skarbowej, która zwalczyła mafię VAT-owską (…) Marian Banaś zdecydowanie odciął się od tych informacji, zapowiedział oddanie sprawy do sądu i wystąpił o bezterminowy urlop do czasu wyjaśnienia kwestii jego oświadczenia majątkowego przez CBA.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jarosławem Gowinem

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Wicepremier Jarosław Gowin. Fot. B. Świerkowska-Chromy

 

Autor: D. Grzymska/B. Świerkowska-Chromy
Redakcja: B. Świerkowska/Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Jarosław Gowin, Michał Wypij, video
Pracują nad debiutancką płytą. Muzyczne spotkanie z członkami zespołu Brylanty&Bażanty

W audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur zapraszamy na spotkanie z olsztyńskim zespołem Brylanty&Bażanty. Właśnie szykują do wydania swoją debiutancką płytę „Dobrze, że jesteś". O...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV