Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Kijowski nie jest już dyrektorem olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza

Teatr imienia Stefana Jaracza w Olsztynie. Fot. K. Pakulnicki

Kontrakt Janusza Kijowskiego wygasł, a on sam przeszedł na emeryturę. Pełniącym obowiązki szefa teatru został Zbigniew Marek Hass, reżyser i aktor oraz dyrektor Studium Aktorskiego działającego przy olsztyńskiej placówce.

Konkurs na nowego dyrektora Teatru Jaracza nie został jeszcze rozstrzygnięty, choć do Urzędu Marszałkowskiego, któremu placówka podlega,wpłynęło 15 ofert kandydatów, a 11 przeszło wymogi formalne. Postępowanie zostało zawieszone, bo ustalana jest sytuacja związków zawodowych w teatrze. Do udziału w komisji konkursowej dopuszczone zostało tylko OPZZ. Natomiast oprócz „Porozumienia”, domaga się tego także Związek Zawodowy Aktorów Polskich. Twierdzi, że został pominięty, a działa w Teatrze im. Stefana Jaracza od 2010 roku. Urząd Marszałkowski stoi na stanowisku, że to władze Teatru poinformowały tylko o istnieniu jednego związku.

Niewykluczone, że właśnie z tego powodu konkurs zostanie unieważniony i rozpisany na nowo.

Janusz Kijowski odszedł z Teatru Jaracza w atmosferze konfliktu. Skłócił się z częścią załogi, która narzekała m.in. na złą atmosferę pracy. Znane są też słowa Kijowskiego, który w Internecie nazwał swoich przeciwników „chamami”.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, Teatr im. Stefana Jaracza, Janusz Kijowski
Olsztyńscy radni o konkursie na pamiątkę Olsztyna i sytuacji w Teatrze im. S. Jaracza

Gośćmi Marka Lewińskiego w Porannych Pytaniach byli Mirosław Gornowicz z Klubu Ponad Podziałami i Jarosław Babalski z Prawa i Sprawiedliwości. Radni rozmawiali o konkursie na pamiątkę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV