Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Ciepliński zaprasza do świata muzyki klasycznej

Fot. P. Getka

Od wieków przyciąga uwagę słuchaczy swoją harmonią i pięknem dźwięków. Często pozbawiona słów i tekstów, daje nam swobodę interpretacji. W audycji „Od ucha do ucha” otworzymy przed Państwem drzwi do świata muzyki klasycznej. Przewodnikiem po niezwykłej krainie dźwięków będzie Janusz Ciepliński – dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Większość z nas prawdopodobnie nie słucha na co dzień utworów skomponowanych przez Beethovena, Chopina, Mozarta czy Vivaldiego. Często muzyka poważna kojarzy się – zupełnie niesłusznie – z elitaryzmem, skomplikowanymi aranżacjami i trudnym do zrozumienia językiem muzycznym.

Jednak jeśli ktoś choć raz przekroczy próg magicznego świata muzyki klasycznej, dostrzeże piękno i wyjątkowość tego gatunku.

W niezwykłą podróż z muzyką klasyczną w roli głównej naszych słuchaczy zabierze muzyk i twórca Janusz Ciepliński. W audycji „Od ucha do ucha” pokaże, że jest ona wyjątkowym światem, do którego każdy może i powinien czuć się zaproszony – niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia czy preferencji muzycznych.

Audycja emitowana jest w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 16.45.

Janusz Ciepliński – muzyk, twórca, były dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, obecnie dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Zaangażowany był w nagranie kilku płyt, wykonując recitale muzyki barokowej z organami koncertował w kraju i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Czechach, Rumunii, Ukrainie, Białorusi, Litwie, Belgii czy Wielkiej Brytanii.

Poza działalnością koncertową jest zaangażowany w szereg działań o charakterze społecznym, wychowawczym i naukowym. Współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi, kulturalnymi i samorządowymi.

Jest popularnym prelegentem, szkoleniowcem i mówcą motywacyjnym. Jego pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą, wspieranie ich w edukacji muzycznej, jak również towarzyszenie czy doradzanie dzieciom i rodzicom w sprawach wyzwań współczesności: uzależnień cyfrowych, depresji, separacji społecznej.

00:00 / 00:00

Redakcja:. Ł. Sadlak

Więcej w Janusz Ciepliński, muzyka klasyczna
Janusz Ciepliński oficjalnie zaprezentowany jako dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej [WYWIAD]

- Odczuwam wielką tremę - przyznał na konferencji prasowej nowy dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Janusz Ciepliński, który przez 15 lat był filharmonikiem i grał na trąbce, w...

Zamknij
RadioOlsztynTV