Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Harhaj ponownie został starostą lidzbarskim

Fot. powiatlidzbarski.pl

Dwa tygodnie temu Jan Harhaj zrezygnował z tego stanowiska tłumacząc to sprawami osobistymi. Dziś przed Radą Powiatu Lidzbarskiego wytłumaczył, że te powody minęły i radni wybrali go znów na starostę.

Jan Harhaj był jedynym kandydatem.  ZA było 16 osób, a radny Jerzy Kielak z PiS nie wziął udziału w głosowaniu, bo uznał, że sytuacja jest niepoważna.

– To jest robienie sobie farsy z samorządu. Samorząd ma za zadanie służyć mieszkańcom, a nie wprowadzać zamęt i granie na nosie – powiedział Jerzy Kielak.

Leszek Sierputowicz, radny niezrzeszony, który głosował ZA powiedział, że był zaskoczony rezygnacją starosty Harhaja na poprzedniej sesji. – Ponowny wybór nie jest niezgodny z prawem – dodał radny.

Radni Powiatu Lidzbarskiego wybrali też na wicestarostę Jarosława Koguta, który dotychczas pełnił tę funkcję. Członkami zarządu powiatu zostały także te same osoby co dotąd, czyli Janusz Mucha, Aleksander Olechnowicz i Ireneusz Gołębiewski.

Radni podjęli też uchwały o zerwaniu współpracy samorządowej z rosyjskim Bagrationowskiem i białoruskim powiatem ostroweckim w związku z agresją na Ukrainę.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Starosta lidzbarski zrezygnował ze stanowiska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, starosta
Mariusz Gębski brązowym medalistą mistrzostw Europy w Portugalii

Mariusz Gębski z Lidzbarka Warmińskiego brązowym medalistą mistrzostw Europy w Portugalii. Polska Kadra Narodowa Masters z Mariuszem Gębskim zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 x200...

Zamknij
RadioOlsztynTV