Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem na urlop?

Zaczyna się sezon urlopowy. Warto przed wyjazdem pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. O tym gdzie i jak się ubezpieczyć rozmawiał Krzysztof Kaszubski w Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn. Gościem był Zbigniew Komor, agent ubezpieczeniowy.

Krzysztof Kaszubski: Kiedy wybieramy się na urlop powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu, żeby finansowo się zabezpieczyć?

Zbigniew Komor: W przypadku wyjazdu zagranicznego to nasz obowiązek. W przypadku wypoczynku w kraju, jeżeli jesteśmy ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia, to częściowe szkody będą pokryte. Leczenie w Polsce mamy za darmo, jeżeli jesteśmy ubezpieczeni. Z doświadczenia wiem, że w przypadku wycieczek zagranicznych, to musimy mieć wykupione ubezpieczenie.

Krzysztof Kaszubski: Wyjeżdżając zagranicę do UE, kiedy wyrobimy kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), jesteśmy ubezpieczeni, ale na warunkach miejscowych. Czasami to oznacza dodatkowe koszty.

Zbigniew Komor: Jesteśmy traktowani jako obywatel danego kraju. Ubezpieczenie z NFZ nie pokrywa najważniejszej rzeczy, która powinna nas interesować – transportu do kraju. Czasami są to kwoty bardzo duże. (…) O to można zadbać u agenta ubezpieczeniowego, koszty transportu są w zakresie ubezpieczenia od kosztów leczenia lub od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kogo i co można jeszcze ubezpieczyć przed wypoczynkiem? Jak wygląda pomoc ze strony rezydenta? Jakie są koszty ubezpieczenia? Wysłuchaj całej rozmowy ze Zbigniewem Komorem.

Posłuchaj Bliższych Spotkań

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

(A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wakacje, ubezpieczenie
Chociaż do wakacji jeszcze daleko, to policjanci już szykują się do służby

Policyjni wodniacy przygotowują się do sezonu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 60 funkcjonariuszy z Warmii i Mazur oraz z Podlasia uczestniczy w kilkudniowym szkoleniu. Są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV