Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie kompetencje ma senator? Uczniowie z naszego regionu wzięli udział w konkursie wiedzy o izbie wyższej

Konkurs wiedzy o Senacie. Fot. A. Skrago

Po raz 16 uczniowie z Warmii i Mazur sprawdzali swoją wiedzę na temat Senatu. Jedyna w regionie szkoła imienia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – czyli Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie zorganizowała konkurs wiedzy o izbie wyższej.

Jakie kompetencje ma senator, od kiedy senat działa w Polsce i ilu jest parlamentarzystów w izbie wyższej – na takie pytania bez zająknięcia odpowiadali uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Senacie RP. Po przejściu eliminacji szkolnych, do etapu wojewódzkiego w Olsztynie, Ełku i Elblągu przystąpiło kilkudziesięciu uczniów, między innymi Kacper Sulik z Dobrzynki koło Górowa Iławeckiego:

Moja przygoda z Senatem zaczęła się od oglądania wiadomości. Potem się wszystko zaczęło. Nie marzę jednak o karierze senatora.

Warto zdobywać wiedzę o organach państwa – podkreśla wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski:

Senat stanowi izbę wyższą i ma dużą tradycję. Formalnie funkcjonuje od 1493 roku. Senat tonuje emocje, które często możemy doświadczyć w Sejmie. Wprowadza więcej spokoju i refleksji.

O przygotowaniach do konkursu mówią także m.in. Paulina Wojtanowska z Pieszkowa i Wiktor Gąsiewski z Bartoszyc:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie we współpracy z Marszałkiem Senatu. Najlepsi uczniowie w nagrodę pojadą na 2 dni do Warszawy – oczywiście w programie będzie zwiedzanie Senatu.

 

Konkurs wiedzy o Senacie. Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, senat, Sławomir Sadowski
Jakub Zajączkowski zwycięzcą tegorocznej Kryształowej Nuty

Poznaliśmy laureatów 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Przeglądu Piosenki Kryształowa Nuta, który zakończył się w Lidzbarku Warmińskim. Grand Prix trafiło do rąk Jakuba Zajączkowskiego z Olsztyna. Zwycięzca otrzymał nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV