Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaki ruch panuje na przejściach granicznych z Rosją? Straż Graniczna wyjaśnia

fot. P. Getka

Przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim wciąż działają w ograniczonym zakresie. Zmniejszył się również ruch na granicy z Rosją.

– W pierwszym kwartale tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w obie strony blisko 80 tysięcy osób – podsumowuje major Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz.

Od 1 stycznia do 25 marca ponad 41 tysięcy przyjechało, w tym Rosjan do Polski wjechało 11 800. Natomiast wyjechało z Polski 38 tysięcy osób i 12 747 Rosjan pojechało do Rosji

– podaje major Aleksandrowicz.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że obecnie na granicy z Rosją działają dwa przejścia graniczne – w Grzechotkach i Bezledach. Od 2020 roku czasowo zawieszone są te w Gołdapi i Gronowie. Rosjanie od dwóch lat do Polski mogą przyjeżdżać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Obecnie wykluczone są podróże w celach biznesowych, kulturalnych i sportowych.

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Obwód Kaliningradzki, Rosja, straż graniczna, przejście graniczne
Straż Graniczna szuka chętnych do wstąpienia w jej szeregi

Potrzebni nowi funkcjonariusze Straży Granicznej. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje chętnych do służby.  Procedura przyjmowania kandydatów jest dwuetapowa - powiedziała rzecznik oddziału mjr Mirosława Aleksandrowicz. Najpierw...

Zamknij
RadioOlsztynTV