Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaki los czeka profesora Maksymowicza? Rektor wszczął procedurę odwoławczą

Profesor Wojciech Maksymowicz

Ważą się losy prof. Wojciecha Maksymowicza na stanowisku prorektora do spraw Collegium Medicum na UWM-ie. Wszczęcie procedury odwoławczej potwierdziła Radiu Olsztyn rzecznik prasowa uczelni Wioletta Ustyjańczuk.

Zarzewiem sporu na linii prof. Wojciech Maksymowicz – kontra władze uczelni była decyzja o przekształceniu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Szkołę Zdrowia Publicznego. W wyniku tej decyzji zrezygnowała ze swojej funkcji dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Anna Doboszyńska, a prof. Maksymowicz zagroził podaniem się do dymisji. W poniedziałek na spotkaniu kolegium rektorskiego, rektor Ryszard Górecki i jego współpracownicy podjęli decyzję o dymisji profesora Wojciecha Maksymowicza. Jak powiedziała Radiu Olsztyn prof. Iwona Konopka, przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej po sprawdzeniu stanu kolegium, zostanie zwołane zebranie podczas którego będzie rozpatrywany  wniosek o odwołanie prof. Maksymowicza z funkcji prorektora.

Prof. Wojciech Maksymowicz nie chciał dziś komentować sprawy, ale obiecał, że odniesie się do niej w najbliższych dniach.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwołanie, konflikt, Ryszard Górecki, dymisja, Wydział Nauk o Zdrowiu, Szkoła Zdrowia Publicznego
Jarosław Gowin: Smuci mnie konflikt na UWM-ie. Profesor Maksymowicz to wybitny uczony, lekarz i autorytet w całej Polsce

Decyzja UWM-u o zmianach statutowych ws. Wydziału Nauk o Zdrowiu to ich autonomiczna decyzja, Ministerstwo nie będzie w to ingerować - powiedział w Poranku Radia Olsztyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV