Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Jak zrobić drzewo genealogiczne?

Fot. Fotolia

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu trwają warsztaty genealogiczne. Są to spotkania, w trakcie których będzie można przedstawić swoją rodzinę w formie drzewa genealogicznego, wywodu przodków lub albumu.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny, organizatorzy zapewniają również wszelkie niezbędne materiały plastyczne. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą jedynie informacje o przodkach i zdjęcia. A więcej o warsztatach opowiada Aleksandra Bednarczuk:

Pierwszą część stanowiły warsztaty genealogiczne. Nasi uczestnicy uczyli się wyszukiwać swoich przodków, między innymi na różnych stronach internetowych. Dowiadywali się o akty urodzenia i inne dane. Teraz czas na kolejny etap – tworzenie drzew genealogicznych i albumów rodzinnych.

00:00 / 00:00

Cykl warsztatowy zakończy wystawa „Odnalezione korzenie”, na której zostaną przedstawione efekty pracy uczestników – stworzone drzewa genealogiczne oraz albumy.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Aleksandra Bednarczuk, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu.
Twórcy z całego kraju nadsyłają prace do Elbląga. Rozpoczęła się 18.edycja konkursu „Ceramiony”

  Za pośrednictwem ludzkich rąk glina może przybrać różne formy, a najpiękniejsze rzeźby powstają, kiedy puścimy wodze fantazji. Zachętą do twórczej pracy w glinie jest konkurs...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV