Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg świętował 20-lecie Polski w Unii Europejskiej podczas pikniku

Fot. A. Bruchwald

Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na elbląskim placu Kazimierza Jagiellończyka zorganizowano Piknik Pełen Radości. Jego przygotowaniem zajęło się Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Dyrektor Światowida Antoni Czyżyk przypomniał, że rok 2024 w Elblągu jest Rokiem 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Chcemy pokazać, jak się zmieniła Polska, jak się zmienili ludzie, którzy żyją już od 20 lat w wolnej, demokratycznej Polsce pod auspicjami silnej Europy. Dzisiaj, przy tych wszystkich zagrożeniach, również powinniśmy sobie przypomnieć, że siła bezpieczeństwa Polski jest w Unii

– powiedział.

Uczestnicy pikniku, wśród korzyści płynących z bycia Polski w Unii Europejskiej, wymienili przede wszystkim dotacje i możliwość swobodnego przekraczania granicy.

Podobne pikniki odbędą się 25 maja w Olsztynie i 1 czerwca w Ełku. Ich inicjatorem jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. A. Bruchwald

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w piknik, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu., 20-lecie Polski w Unii Europejskiej
Giżycko działa na rzecz transplantacji

W czerwcu 2020 roku Giżycko podpisało porozumienie o współpracy partnerskiej z Fundacją dla Transplantacji – zostaw serce na ziemi. Od tego czasu miasto propaguje tę ideę....

Zamknij
RadioOlsztynTV