Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zostać odwołanym i nie stracić mandatu radnego

nietrzeźwy kierowca, fot. KWP

Radny z Orzysza, którego wojewoda pozbawił mandatu, będzie się odwoływał od tej decyzji – dowiedziało się nieoficjalnie Radio Olsztyn.

Zbigniew Książek nie może pełnić funkcji publicznych, bo ma prawomocny wyrok za jazdę po pijanemu. Radny jest jednak innego zdania i nie chce oddać mandatu chociaż wyrok zapadł jesienią 2012 roku. Samochód radnego znaleziono w rowie, a on sam miał 2,5 promila alkoholu.

Chociaż Zbigniew Książek twierdził, że to nie on kierował autem, sąd ukarał go grzywną i odebrał prawo jazdy. Radny nie zrzekł się jednak dobrowolnie mandatu, a jego koledzy podczas sesji wstrzymali się od głosowania w tej sprawie.

Dopiero zarządzenie zastępcze wojewody pozbawiło radnego mandatu. Nie jest ono jednak prawomocne i jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Zbigniew Książek ma zamiar zaskarżyć decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli tak zrobi, to zanim zakończą się sądowe procedury, radny prawdopodobnie będzie pełnił swoją funkcję do końca kadencji samorządu. (M. Zbrożek/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, mandat, radny, Orzysz
Wojewoda wygasił mandat radnego Orzysza

Wojewoda warmińsko-mazurski wydał zarządzenie zastępcze, w którym stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego z Orzysza Zbigniewa Książka. W związku z tym, że radny utracił prawo wybieralności, a Rada...

Zamknij
RadioOlsztynTV