Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak znaleźć legalną, pierwszą pracę? Trwa kampania Okręgowego Inspektoratu Pracy

Jak nie dać się oszukać i znaleźć legalną pracę? Z odpowiedziami na te pytania przychodzi Inspekcja Pracy w Olsztynie. Ruszyła coroczna kampania skierowana do młodzieży „Patent na pierwszą pracę”.

– W najbliższych dniach w miejscowościach turystycznych na Warmii i Mazurach pojawią się specjalne punkty informacyjne, w których eksperci wytłumaczą młodym ludziom, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i interes podejmując pierwszą pracę – wyjaśnia Łukasz Sztych, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie.

Nasi specjaliści udzielają bezpłatnych porad osobom młodym i tym, którzy chcą zatrudnić osoby młode, już zatrudniają lub będą to robić. Cała akcja ma się zakończyć do połowy lipca.

00:00 / 00:00

– Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie odwiedzają miejscowości turystyczne w regionie i podpowiadają młodzieży szkolnej i akademickiej jak zadbać o legalność zatrudnienia – informuje Łukasz Sztych.

Staramy się to robić przy okazji różnych, innych wydarzeń w tych miejscowościach typu Dni Mikołajek, Giżycka. Teraz będziemy prowadzili akcję „Patent na pierwszą pracę” w kolejnych miejscowościach. Więcej informacji jest na naszej stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy.

00:00 / 00:00

Pierwsze mobilne stoisko Inspekcji Pracy gościło już na plaży miejskiej w Giżycku, a w najbliższych dniach zawita także do Olsztyna, Iławy, Węgorzewa i Mikołajek.

Przypominamy, że od połowy kwietnia Radio Olsztyn uruchomiło portal >>>praca.radioolsztyn.pl. Dzięki niemu również można znaleźć pracę. Obecnie na portalu jest ponad 600 ogłoszeń.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, praca, zatrudnienie
Jaka jest sytuacja na rynku zatrudnienia w Olsztynie?

Jaka jest sytuacja na rynku zatrudnienia w Olsztynie? Olsztyn to główne miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Z tego względu stanowi największy i najważniejszy ośrodek gospodarczy w tej...

Zamknij
RadioOlsztynTV