Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zapobiegać współczesnym chorobom cywilizacyjnym?

Fot. OSW

O tym dyskutowali w Olsztynie uczestnicy XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Fizjoterapii. Tematem głównym tegorocznej konferencji była „Fizjoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych – od dzieciństwa do starości”.

O znaczeniu fizjoprofilaktyki rozmawiali między innymi eksperci z Warszawy, Poznania i Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

– Jej stosowanie od najmłodszych lat pozwala uniknąć wielu schorzeń – mówi dr hab. Monika Grygorowicz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która jest w Zespole ds. Fizjoprofilaktyki przy Krajowej Radzie Fizjoterapeutów.

00:00 / 00:00

– Aktywność fizyczna obok farmakologii odgrywa kluczową rolę w leczeniu wielu chorób, między innymi cukrzycy – mówi prof. Aleksander Ronikier, rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

00:00 / 00:00

Warmińsko-Mazurskie Dni Fizjoterapii zorganizowała Olsztyńska Szkoła Wyższa. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Olsztyn.

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie
Jajka to skarbnica witamin i minerałów. Mogą je jeść nawet małe dzieci

Jajka to nieodłączny atrybut świąt wielkanocnych. W naszej kulturze jajko symbolizuje Zmartwychwstanie Jezusa, dlatego ich obecność na świątecznym stole jest koniecznością. Jajka to także bardzo wartościowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV