Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się odry? O tym rozmawiały służby sanitarne z całego regionu

Fot. D. Grzymska

Odra, bakterie lekooporne w szpitalach, zagrożenia związane z produkcją żywności – to tylko niektóre tematy poruszane na corocznej naradzie służb sanitarnych z naszego województwa.

Analizowana jest obecna sytuacja i szacowane ryzyko i zagrożenia. Tematem nr 1, także w Polsce, jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się odry. W tej chwili, jak oceniał Grzegorz Chudzik, zastępca głównego inspektora sanitarnego w Warszawie, możemy już mówić o sytuacji alertowej. W Polsce w tym roku zachorowało na odrę ponad 140 osób i wszystko wskazuje na to, że ta liczba się powiększy.

00:00 / 00:00

Zdaniem Janusza Dzisko, dyrektora wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie dużym problemem dla służb sanitarnych jest brak uregulowań prawnych dot. np. salonów kosmetycznych, czy punktów tatuażu. Szczególnie sen z powiek inspektorom spędzają tzw. wyspy kosmetyczne bez dostępu do wody, a także punkty w których bez przygotowania medycznego wykonuje się zabiegi z naruszeniem ciągłości tkanek, czyli np. nakłucia.

00:00 / 00:00

Spotkania wojewódzkiej z powiatowymi służbami sanitarno-epidemiologicznym z całego województwa odbywają się dwa razy do roku.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narada, odra, służby sanitarne, zagrożenia bakteriologiczne, bezpieczeństwo żywności
Coraz więcej zachorowań na odrę. Ognisko choroby zlokalizowano w pobliżu Elbląga

Niemal każdego dnia słyszy się o kolejnych przypadkach zachorowań na odrę. Służby sanitarne potwierdziły ogniska tej choroby na Mazowszu i Lubelszczyźnie. A także na Pomorzu w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV