Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zamienić starego „kopciucha” na nowoczesne źródło energii? Ministerstwo Środowiska namawia do wymiany pieców

Fot. fotolia.pl

Dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizacji budynków – m.in. takie działania były promowane na konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”, która odbyła się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

„Czyste Powietrze” to program Ministerstwa Środowiska, a jego obsługą zajmują się Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najogólniej mówiąc, chodzi o to, żeby pozbyć się starego „kopciucha”, zutylizować go i w jego miejsce wstawić nowoczesne źródło ciepła – powiedział Radiu Olsztyn Janusz Pabich z Funduszu w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Osoby, które zarabiają najmniej mogą otrzymać nawet 90 % dofinansowania na zakup pieca oraz termomodernizację budynku. Jednym z ważnych kryteriów jest posiadanie prawa własności do budynku.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fundusz, dofinansowanie, termomodernizacja, Ośrodek Doradztwa Rolniczego, wymiana pieców, Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich
Mają zapobiegać zalewaniu miasta w czasie gwałtownych opadów. Olsztyn ma cztery nowe zbiorniki retencyjne

Miasto zbudowało cztery nowe zbiorniki retencyjne, a w najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnego. Zbiorniki mają zapobiec zalewaniu Olsztyna w czasie gwałtownych opadów deszczu, a zgromadzona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV