Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zaktywizować seniorów? Rozmawiano o tym podczas konferencji

Fot. D. Grzymska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Olsztynie odbyła się konferencja „Aktywny senior potencjałem Warmii i Mazur”. Adresowana była m.in. do przedstawicieli samorządu województwa i samorządów lokalnych, przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, czy organizacji pozarządowych.

Wśród uczestników byli także przedstawiciele społecznych rad seniorów, które powstają w każdej niemal gminie naszego województwa. Ich rozwój to jedno z priorytetowych działań wojewódzkiej rady.

Jak przyznała jej przewodnicząca Wiesława Przybysz, małe rady pełnią ważną funkcję w zakresie inicjowania, inspirowania samorządów lokalnych w zakresie różnego rodzaju tematów istotnych dla seniorów. To także rozwój usług społecznych, środowiskowych, umożliwiających seniorom jak najdłużej samodzielne funkcjonowanie oraz działania na rzecz rozwoju geriatrii.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji rozstrzygnięto warmińsko-mazurski konkurs na Aktywnego Seniora/Seniorkę – nagrodę otrzymała Irena Ewa Urbanowicz z Braniewa. Z kolei zwycięzcą w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Seniorską została gmina miejska Iława.

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w seniorzy, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Drugi dzień „Weekendu seniora z kulturą”. Jakie atrakcje czekają na najstarszych?

Dziś drugi, ostatni dzień akcji resortu kultury pod hasłem "Weekend seniora z kulturą". Seniorzy, którzy dziś zarezerwują lub kupią online bilety na dowolny koncert, będą mogli...

Zamknij
RadioOlsztynTV