Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zakończy się konflikt na linii motorniczy – pracownicy Nadzoru Ruchu? Za nami kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Tramwaj – stanowisko motorniczego. Fot. Łukasz Węglewski

Konflikt na linii motorniczy – pracownicy Nadzoru Ruchu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Olsztynie był jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, któremu przewodniczył wojewoda Artur Chojecki.

Motorniczy domagają się ograniczenia zakresu kontroli na tzw. „krańcówkach”. Związki zawodowe zaproponowały m.in., żeby zwolnić motorniczych z kontroli prawidłowości przygotowania pojazdu do wyjazdu. Ryszard Kuć Zastępca Prezydenta Olsztyna wyjaśnił, że czas na końcowych przystankach jest to czas na odpoczynek, spożycie posiłku, ale także na oględziny pojazdu. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu pasażerów.

Dialog między stronami będzie kontynuowany.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konflikt, motorniczy, Nadzór Ruchu
Piesi coraz częściej korzystają z telefonów, przechodząc przez jezdnię. „Nie rozglądają się i wchodzą wprost pod nadjeżdżające pojazdy”

Odłóż telefon i żyj - do tego zachęcają spoty zwracające uwagę na ryzyko korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię. W tym roku na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV