Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak wygląda sytuacja na oddziałach covidowych na Mazurach?

108 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Ełku. Fot. Łukasz Węglewski

Mazurskie szpitale są gotowe na piątą falę pandemii. Chociaż większość łóżek na oddziałach covidowych jest zajęta, to placówki w razie potrzeby mogą zwiększyć liczbę miejsc.

Na oddziale covidowym w Giżycku jest 20 miejsc. Na razie ta liczba wystarcza, ale w razie potrzeby placówka jest gotowa na jej zwiększenie. W Olecku pacjenci covidowi mają do dyspozycji cały szpital z 90 łóżkami. W tym miesiącu trafił tam nowy sprzęt, m.in. respirator i urządzenie do dezynfekcji. Na potrzeby pacjentów uruchomiono również dodatkowy numer telefonu.

W szpitalu miejskim w Ełku pacjenci z innych oddziałów są na bieżąco wypisywani, żeby w razie konieczności można było zwiększyć liczbę łóżek. Na razie na oddziale covidowym jest ich 28. Szpital wojskowy w Ełku dysponuje 50 łóżkami dla pacjentów z koronawiursem.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, koronawirus, pandemia
Koronawirus: trzy razy więcej zakażeń niż tydzień temu

Ostatniej doby zarejestrowano w Polsce ponad 29 100 nowych przypadków zakażenia koronwirusem. Zmarły dwie osoby z COVID-19. Zakażenia stwierdzono u osób z województw: mazowieckiego (5348), śląskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV