Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w regionie? GUS informuje

W ciągu ostatnich 10 lat liczba mieszkań w województwie warmińsko-mazurskim wzrosła o 9,8%. To dane, które w raporcie o warunkach mieszkaniowych publikuje Urząd Statystyczny w Olsztynie.

W województwie warmińsko-mazurskim jest ponad 531 tys. mieszkań zlokalizowanych w ponad 200 tys. budynków. W porównaniu ze spisem z 2011 r. liczba mieszkań zwiększyła się o 9,8%, natomiast liczba budynków o 11,1%. Dane wskazują również, że poprawił się poziom wyposażenia mieszkań i budynków w instalacje i urządzenia techniczne.

Najwięcej mieszkań stanowiło własność osób fizycznych i było to prawie 78% zasobów mieszkaniowych województwa. Do spółdzielni mieszkaniowych należało prawie 14% lokali mieszkalnych, a do gmin 4,2%.

Od 2011 r. liczba mieszkań wyposażonych w trzy podstawowe instalacje sanitarno-techniczne, czyli wodociąg, ustęp i łazienkę, wzrosła w województwie o 10,6%.

Przeciętna powierzchnia 1 mieszkania wyniosła 69,3 m2 (w kraju 75,0 m2) i była najmniejsza w kraju.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński za GUS
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, Warmia i Mazury, mieszkania, główny urząd statystyczny, statystyki, spis powszechny
Koreańskie czołgi i fundusze europejskie w regionie. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Program publicystyczny My, Wy, Oni to spotkanie przedstawicieli zasiadających w parlamencie partii politycznych. Gospodarzem audycji był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali: Piotr Cezary Lisiecki...

Zamknij
RadioOlsztynTV