Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak utrzymać piłeczkę tenisową na talerzu? Młodzież konkurowała w turnieju motoryzacyjnym

fot. P. Getka

Popularyzacja bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół ponadpodstawowych. To główne założenia Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, którego regionalny finał obył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Uczestnicy mieli do pokonania konkurencję teoretyczną, czyli test złożony z 25 pytań i 10 zadań sytuacyjnych. Następnie musieli zaliczyć konkurencje praktyczne: przygotowanie pojazdu do jazdy, jazdę sprawnościową po torze na motorowerze i jazdę sprawnościową samochodem z zamontowanym talerzem Stewarta.

Chodziło o to, aby pokonać zakręty płynnie, aby piłka tenisowa nie spadła z płaskiego talerza. Ostatnią konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna. Najlepsze 3-osobowe drużyny, oprócz okazałych pucharów i nagród, będą mogły również wystartować w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się 3 i 4 czerwca we Wrocławiu.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w WORD, bezpieczeństwo, ruch drogowy
Straż pożarna w wodzie. Ostatnie ćwiczenia przed sezonem

To ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się sezonem. Kilkudziesięciu strażaków z Warmii i Mazur szkoliło się z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach na wodzie. Jak powiedział...

Zamknij
RadioOlsztynTV