Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak usunąć konto na Instagramie?

Chociaż media społecznościowe są ważną częścią naszego życia, to jednak potrafią one się w pewnym momencie znudzić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprzestać korzystania z Facebooka, Instagrama czy TikToka. Warto mieć jednak świadomość tego, że zaprzestanie korzystania czy też nawet usunięcie dedykowanej aplikacji jest niewystarczające.

Trzeba bowiem mieć świadomość, że pozostaje nasze konto. Chociaż my z niego nie korzystamy, to jednak jest ono dostępne dla wszystkich. Stąd też w niniejszym tekście skupimy się na tym, w jaki sposób temu zaradzić. Posłużymy się przykładem Instagrama i na nim pokażemy, jak dezaktywować lub też trwale usuwać konto. Zapraszamy do czytania!

Usuwanie konta na Instagramie – przyczyny

Na początek niniejszego mini poradnika pochylmy się nad przyczynami, dla jakich ludzie rozważają usuwanie Instagrama. Wśród tego rodzaju przesłanek dominuje chęć odpoczynku od social mediów. Może to wynikać z potrzeby wyeliminowania rozpraszaczy, nadmiar bodźców, a w najbardziej drastycznych przypadkach wręcz uzależnienie się od przeglądania i śledzenia social mediów.

Do tego może dojść również obawa o dane, jakie są gromadzone przez tego typu portale. Dla przykładu Instagram gromadzi o nas informacje za każdym razem, kiedy publikujemy post lub wymieniamy się wiadomościami. Dane te są wykorzystywane przez reklamodawców i dostawców usług. Wszystko to powoduje, że chęć zaprzestania korzystania z Instagrama narasta.

Usuwanie lub dezaktywowanie konta na IG – czy ma to sens?

Znamy już powody, dla których można zrezygnować z tego serwisu internetowego. Stąd też całkiem rozsądny wydaje się ów krok. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy korzystanie z Instagrama da się wykorzystać w interesujący sposób. Trzeba bowiem wiedzieć, że w tym serwisie drzemie pewien potencjał.

Samo scrollowanie portalu raczej zbyt wiele nam nie da, lecz wykorzystanie go jako marketingowa trampolina do promocji siebie lub swojej marki już tak. Można również zastanowić się nad próbą zostania influencerem, lecz wymaga to sporego nakładu pracy i przemyślanej strategii. Jednak dla wielu młodych jest to swoista praca marzeń.

Sprawdź też: Jak zgłosić kradzież konta na Instagramie?

Tymczasowe zawieszenie konta na Instagramie

Wracając jednak do rezygnacji z IG na początek, warto rozważyć dezaktywację konta. Tego typu działanie jest tymczasowe i w razie, kiedy zdecydujemy się zmienić swoją decyzję, możemy śmiało powrócić do stanu konta sprzed jego zawieszenia. Jest to działanie, które bez najmniejszych trudności da się wykonać wprost z poziomu aplikacji. Tym samym należy na swoim profilu wejść w zakładkę jego edycji, a potem wybrać „tymczasowe usunięcie konta”. Wówczas portal poprosi nas o wpisane swojego hasła do logowania i podanie powodu dezaktywacji.

Trwałe usuwanie konta na Instagramie

Mając zamiar usunąć swoje konto na Instagramie, warto to starannie przemyśleć. W przeciwnym razie nie ma tu możliwości odzyskania swojego profilu. Co więcej, nie ma też w takim wypadku możliwości użycia w późniejszym czasie takiego samego loginu, jak poprzednio. Do tego raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wraz z usunięciem konta przepadną nasze zdjęcia i znikną komentarze i polubienia. Warto przed tym krokiem wykonać kopię zapasową swoich zdjęć i zgrać je na pendrive’a lub inny nośnik np. przechowując je w wirtualnej chmurze.

Usuwanie konta na IG krok po kroku

  1. Wchodzimy na stronę trwałego usuwania konta na Instagramie, czyli: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.
  2. Wskazujemy przyczyny naszej decyzji odnośnie do chęci usunięcia konta.
  3. Wprowadzamy hasło logowania do portalu.
  4. Klikamy w ikonkę — usuń konto.

Na zakończenie należy jeszcze podkreślić, że usuniecie konta na IG, nie przekłada się na natychmiastowe skasowanie przez serwis wszystkich naszych danych z archiwum. W rzeczywistości bowiem dopiero po sześciu miesiącach serwis faktycznie kasuje nasze dane. Decydując się na rezygnację z korzystania z Instagrama, trzeba brać również pod uwagę fakt, że nie będzie nam dane usuwać fotografii bądź filmów, gdzie się znajdujemy. Chodzi tutaj mianowicie o multimedia, które zostały opublikowane przez innych korzystających z IG. Warto zatem mieć na uwadze to, że raz udostępniona informacja w sieci w tej czy innej formie zostaje tam już w zasadzie na zawsze. Mamy jednak nadzieję, że sam tekst na temat zawieszenia konta lub jego całkowitego skasowania okazał się pomocny.

 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne inwestycje z programu Sportowa Polska w województwie. Sprawdź, co powstanie

Trzy kolejne inwestycje w województwie warmińsko-mazurskim powstaną z programu Sportowa Polska. Dofinansowanie dostały dwa projekty z Olsztyna i jeden z Braniewa. W stolicy regionu najwięcej, bo...

Zamknij
RadioOlsztynTV