Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne inwestycje z programu Sportowa Polska w województwie. Sprawdź, co powstanie

Fot. J. Sulecki

Trzy kolejne inwestycje w województwie warmińsko-mazurskim powstaną z programu Sportowa Polska. Dofinansowanie dostały dwa projekty z Olsztyna i jeden z Braniewa.

W stolicy regionu najwięcej, bo 1 mln 800 tys. zł dostanie Fundacja „NAKI” Spełniamy Piłkarskie Marzenia. Odnowione mają zostać dwa boiska piłkarskie i zadaszone zostanie to treningowe przy ul. Tuwima. Remontu doczeka się także nawierzchnia hali sportowej w V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. To ponad 238 tysięcy złotych. W Szkole Podstawowej nr 6 w Braniewie powstanie natomiast kompleks sportowy – boisko, bieżnia lekkoatletyczna, stanowisko do skoku w dal i rzutu kulą, tor dla rolkarzy, siłowni zewnętrznej i plac zabaw. Ta inwestycja dostała ponad 1 mln 700 tys. zł dofinansowania.

Dodajmy, że w tej edycji Sportowej Polski ponad 80 projektów dostało 113 mln zł wsparcia. W tym roku natomiast w sumie ponad 250 mln zł.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, remont, boisko, trening, kompleks sportowy, projekty, boisko piłkarskie, Sportowa Polska
Remont w Wielbarku. Zmiany w urzędzie miasta

Trwa rozbudowa Urzędu Miasta w Wielbarku. Do istniejącej bryły dobudowywane jest nowe skrzydło. - Znajdą się tam nowe pomieszczenia, których brakuje w dotychczasowym magistracie. Sala narad...

Zamknij
RadioOlsztynTV