Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak statystyczny Polak najchętniej spędza wakacje?

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Wszystko jasne. Polacy najchętniej wybierają urlop w miejscu, gdzie blisko na plażę. Górskie wspinaczki czy rajdy rowerowe są mniej popularne.

Portal KAYAK.pl zbadał preferencje wyjazdowe Polaków. Według wyników ankiety aż 55 proc. Polaków planuje wyjazd na plażę, aby korzystać z letniego urlopu. To najczęściej wybierany sposób na wakacje.

Na drugim miejscu pod względem popularności jest także zwiedzanie miast, czyli tzw. city break. Tę opcję wybiera 44 proc. badanych. Dość popularną wersją letniego wypoczynku jest pobyt w domkach letniskowych, gdzieś w Polsce (32 proc.).

A co z aktywnym wypoczynkiem? Tu może nie jest źle… W pierwszej piątce najchętniej wybieranych sposobów na spędzenie lata znalazło się chodzenie po górach, które wybiera 27 proc. Polaków oraz wycieczki rowerowe, które wybiera 23 proc. badanych. Obie aktywności są jednak znacznie popularniejsze wśród mężczyzn, którzy wybierali je o blisko 10 proc. częściej w obu przypadkach.

W porównaniu z innymi narodowościami Polacy są znacznie mniej zainteresowani kempingami oraz zwiedzaniem samochodem. Światowa średnia dla obu sposobów na urlop wynosi po 20 proc., według odpowiedzi badanych z 26 krajów. Podróżni z Polski znacznie chętniej jednak optują za wycieczkami rowerowymi.

Źródło: PAP Life

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bałtyk, plaża, wakacje
Obiecał plażę nad jeziorem Gim. Dlaczego nie wyszło, zbadaliśmy w audycji Śliska sprawa

Dziś w audycji Śliska sprawa o historii nieudanego przedsięwzięcia w podolsztyńskiej gminie Purda. Prywatny inwestor wygrał przetarg na dzierżawę gminnej działki nad jeziorem Gim w miejscowości...

Zamknij
RadioOlsztynTV