Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak radzić sobie z falą upałów? Elblążanie przekonują: trzeba pić dużo wody i używać specjalnych kremów

Fot. A. Pastuszka

Kiedy żar leje się z nieba wtedy najlepiej ochłody warto szukać nad wodą. Kiedy jednak ten czas musimy spędzić w mieście, warto na walkę z upałem odpowiednio się przygotować.

Ciężko wytrzymać w mieście, kiedy słupki rtęci przekraczają 30 stopni Celsjusza. W Elblągu sposobem na upały są m.in. kurtyny wodne, a także miejskie fontanny, przy których można szukać chwili wytchnienia. Elblążanie na taką pogodę także mają swoje sprawdzone sposoby: trzeba dużo pić, używać środków do opalania, chłodzić się wodą.

Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia  – między godziną 10:00 a 17:00.

Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy a także przewiewne obuwie. Warto także pamiętać, by pić bardzo dużo wody.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, upał, picie
Upały trudnym czasem dla kierowców

Słoneczna pogoda, doskonała widoczność - w efekcie kierowcy zaczynają jeździć coraz szybciej. Miejmy się jednak na baczności, bo w letnie miesiące jest nawet dwa razy więcej...

Zamknij
RadioOlsztynTV