Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak nazwać sztuczną wyspę na Mierzei Wiślanej? Propozycje można zgłaszać do końca sierpnia

Fot. www.umgdy.gov.pl

Trwają prace nad utworzeniem sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło konkurs na nazwę nowo powstającej wyspy.

Jak mówi minister gospodarki morskiej, to dziewiczy teren zbudowany przez państwo polskie i administrację morską. Marek Gróbarczyk zaznaczył, że jego resort chciałby ogłosić konkurs na odkrywców tej wyspy.

00:00 / 00:00

Wyspa powstaje 2,5 kilometra od miejscowości Przebrno na Mierzei Wiślanej. Wyspa będzie ostoją flory i fauny, a w szczególności ptaków.

Tu miejsca lęgowe ma mieć ptactwo wodne, błotne oraz migrujące i przelatujące nad Zalewem Wiślanym, m.in. perkozy dwuczube, łabędzie nieme oraz dzikie gęsi

– wyjaśnia Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

00:00 / 00:00

Pomysły na nazwę wyspy można przesyłać na adres mailowy konkurs@mgm.gov.pl do końca sierpnia. Drugim etapem konkursu będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe, które odbędzie się we wrześniu. Zwycięzca głosowania otrzyma pamiątkowy gawerton z informacją, że jest autorem nazwy wyspy na Zalewie Wiślanym.

Trwają prace na Mierzei Wiślanej. Fot. materiały prasowe NDI/BESIX

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, ptaki, wyspa, Mierzeja Wiślana, nazwa
W jaki sposób ratować ranne albo chore ptaki? Straż miejska odbiera dziesiątki takich pytań

W pierwszej kolejności powinniśmy zadzwonić do straży miejskiej, która skontaktuje nas z wolontariuszami Ptasiej Straży. Później skrzydlaci pacjenci trafiają do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków w Bukwałdzie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV