Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak gra Orkiestra na Warmii i Mazurach

Fryzjer Paweł Rusiecki z Bartoszyc – pierwszy z prawej – dzisiaj strzyże dla Orkiestry, fot. M. Sieraj

Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów, to cel 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Braniewianie jak co roku grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pierwsi wolontariusze wyruszyli na ulice miasta już o godzinie 8.00. Rekordowy patrol zebrał podczas kwesty 500 złotych. W organizację finału Wielkiej Orkiestry włączyły się wszystkie instytucje samorządowe, lokalne media i wiele osób prywatnych. Sztab mieści się w Braniewskim Centrum Kultury. Finał zacznie się w południe i zakończy o 20.00 ”światełkiem do nieba”- informuje burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

Kwesta w Braniewie, zdj. Katarzyna i Zbigniew Malinowscy

Sztab WOŚP mieści się w Braniewskim Centrum Kultury, zdj. Katarzyna i Zbigniew Malinowscy

Braniewo ma 220 wolontariuszy z identyfikatorami i puszkami WOŚP. W planie są licytacje – m.in. kursu na prawo jazdy, mebli kuchennych i dwóch tortów.

W Dobrym Mieście od rana kwestują wolontariusze. Między 13 a 16 będzie można ich spotkać także na parkingu przy Basenie na Fali. Tam w zamian za datek, będzie można przejechać się samochodami z kierowcami rajdowymi. Z kolei o 17 w kinie Przyjaźń rozpoczną się koncerty i loteria fantowa. Wystąpią m.in. zespoły Pasja, Lelija, Rozśpiewane serduszka i Hiphopowe iskry.

W Mrągowie Orkiestrę Jurka Owsiaka można wesprzeć w Centrum Kultury i Turystyki. Od 11:30 będą tam m. in. pokazy tańca, występy muzyczne i spektakl teatralny.

Wolontariuszy WOŚP można spotkać także w Kisielicach. Imprezy rozpoczną się tam o 16. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych zaplanowano występy muzyczne uczniów oraz warsztaty artystyczne. Będzie też Wielkoorkiestrowy Turniej Piłki Nożnej, a o 17.30 rozpocznie się licytacja fantów.

W Iławie Orkiestrę Owsiaka można wesprzeć podczas Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego w Sali Sportowej przy ulicy Asnyka. Datki będą zbierać także uczestnicy 3 Festynu Darz Bór. Impreza rozpocznie się o 14 na parkingu przy Kinoteatrze i w Fosie Miejskiej. Przygotowano wystawę pojazdów ekstremalno-wyczynowych, pokaz motocykli oraz darmowe degustacje potraw myśliwskich. O 16 rozpocznie się aukcja gadżetów oraz prac artystycznych przekazanych przez iławskich twórców.

Z kolei w Bartoszycach do 24. Finału Orkiestry przyłączyli się też fryzjerzy. Dzisiaj pracują charytatywnie, a ich klienci pieniądze za strzyżenie, wrzucają do puszki WOŚP.

00:00 / 00:00

Pełna mobilizacja w Ostródzie. Od 9 na ulicach miasta można spotkać wolontariuszy WOŚP. W południe w galerii amfiteatru rozpocznie się Rodzinna Strefa Twórczego recyklingu i warsztaty bębniarskie. Dwie godziny później (od 14) w sali kameralnej amfiteatru odbędą się koncerty. Muzycznie będzie też na zamku. O 16 rozpocznie się koncert zespołów zamkowych i solistów pod tytułem „Świat nie jest taki zły”.

Równie wiele atrakcji zaplanowano w Olecku. W Hali sportowej trwa (od 10) Turniej Piłki Nożnej. O 13 ruszą występy artystyczne. W sali Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” wystąpią: Szkolna Orkiestra Kameralna, Orkiestra Miejska, Happyludki i zespół ludowy „Familia” ze Świętajna. W programie też pokaz ratownictwa medycznego i pokaz tańców arabskich. W Piszu na placu Daszyńskiego o 15.30 rozpocznie się wspólny taniec zumby. O 17 mieszkańcy przeniosą się do Domu Kultury, gdzie zaplanowano występy muzyczne i taneczne, licytacje fantową, a wieczorem iluminację świetlną.

Natomiast w Lidzbarku Warmińskim w Domu Kultury będą pokazy ratownictwa, występy muzyczne i taneczne przedszkolaków oraz profesjonalnych zespołów. Wystąpi również zespół artystyczny z Obwodu Kaliningradzkiego.

W Orzyszu imprezy odbędą się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Początek o 18. A w programie: licytacja, koncerty muzyczne, pokaz walki wręcz. Chętni będą mogli przejechać się wozem strażackim oraz obejrzeć panoramę Orzysza z podnośnika strażackiego.

(mkloda/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jędrzejczyk wśród 10 najlepszych polskich sportowców

Joanna Jędrzejczyk z Olsztyna znalazła się wśród 10 najlepszych polskich sportowców w 2015 roku. Zawodniczka MMA - mieszanych sztuk walki z olsztyńskiego klubu Arachion, wielokrotna mistrzyni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV