Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak długo potrwają obostrzenia i czy przedsiębiorcy dostaną dodatkową pomoc? Posłuchaj wojewody Artura Chojeckiego

W województwie warmińsko-mazurskim mamy dziś około tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, a kolejnych 11 osób chorych na COVID-19 zmarło – mówił w Porannych Pytaniach wojewoda Artur Chojecki, który był gościem Krzysztofa Kaszubskiego.

Widać co mamy na szali i o co walczymy. Mówimy o zdrowiu i życiu obywateli. Wszystko zależy od nas, naszej postawy i tego jak poważnie podejdziemy do restrykcji i obostrzeń. Nie wprowadzono ich po to, żeby komuś uprzykrzyć życie, ale po to, aby pokonać bardzo trudnego przeciwnika jakim jest koronawirus.

Sytuacja epidemiczna na Warmii i Mazurach jest bardzo trudna, tym bardziej, że potwierdzono obecność brytyjskiej, bardziej zakaźnej mutacji koronawirusa. Od 2 tygodni region przoduje w statystykach zachorowań w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Decyzją ministra zdrowia od soboty (26 lutego) w Warmińsko-Mazurskiem wracają dodatkowe obostrzenia. Ponownie zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny. Dzieci z klas I-III powrócą do nauki zdalnej.

Powiaty bartoszycki, nidzicki, olsztyński, szczycieński i samo miasto Olsztyn to miejsca z największą liczbą zakażeń. W związku z trudną sytuacją pandemiczną w regionie i wejściem w życie nowych obostrzeń Artur Chojecki planuje spotkanie z samorządowcami z Warmii i Mazur.

Dziś spotkam się ze wszystkimi samorządowcami z całego regionu. Będę apelował o wysiłek. Zróbmy wszystko, abyśmy mogli przez te 2 tygodnie zmniejszyć liczbę dzienny zakażeń co pozwoli nam powrócić do bardziej komfortowej sytuacji.

W regionie notujemy 45 nowych zakażeń w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców. Średnia dla całej Polski jest o ponad połowę niższa.

W Porannych Pytaniach wojewoda Artur Chojecki mówił także o pomocy przedsiębiorcom.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, województwo, video, obostrzenia, koronawirus, COVID-19, restrykcje
Dodatkowe obostrzenia na Warmii i Mazurach. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty

Poziom restrykcji wprowadzonych w związku z koronawirusem pozostanie taki jak obecnie, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. W całym kraju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV