Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jadą na rowerach do grobu błogosławionego księdza. Uczestnicy sztafety uczczą pamięć Jerzego Popiełuszki

Fot. Przemysław Getka

Z Olsztyna i Katowic wyruszyły po raz 14. rowerowe sztafety im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Olsztyńską sztafetę zainaugurowała msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa pod przewodnictwem arcybiskupa seniora archidiecezji warmińskiej Edmunda Piszcza. Po mszy pielgrzymi na rowerach wystartowali z Placu Solidarności.

Uczestnicy sztafety Olga i Piotr, którzy pracują w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach, mówią kim jest dla nich ksiądz męczennik:

00:00 / 00:00

W starcie olsztyńskiej części sztafety uczestniczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który patronuje wydarzeniu. Pielgrzymi z Olsztyna i Katowic dotrą do Warszawy w sobotę 14 września. Obie sztafety spotkają się przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Olsztyńską sztafetę zorganizowała Akcja Katolicka przy wsparciu NSZZ Solidarność i Stowarzyszenia Pro Patria.

Autor: M. Lewiński / P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NSZZ Solidarność, Akcja Katolicka, ks. Jerzy Popiełuszko, Pro Patria
Piotr Duda: Zdecydowanie po raz pierwszy „Solidarność” chwali jakikolwiek rząd Polski za to, że stanął na wysokości zadania

NSZZ "Solidarność" chwali rząd za zablokowanie podczas ostatniego szczytu Unii Europejskiej zapisów wniosków końcowych dotyczących osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.  - powiedział w Porannych pytaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV