Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Duda: Zdecydowanie po raz pierwszy „Solidarność” chwali jakikolwiek rząd Polski za to, że stanął na wysokości zadania

NSZZ „Solidarność” chwali rząd za zablokowanie podczas ostatniego szczytu Unii Europejskiej zapisów wniosków końcowych dotyczących osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.  – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn przewodniczący związku Piotr Duda.

Dodał, że tak zwana dekarbonizacja byłaby niekorzystna dla Polaków.

Zdecydowanie po raz pierwszy chwalimy jakikolwiek rząd Polski za to, że stanął na wysokości zadania. Szczególnie pana premiera Mateusza Morawieckiego. Nasze wspólne spotkania z panem premierem nie poszły na marne. Naprawdę rządzący wzięli to sobie do serca. Przeliczyli pod względem ekonomicznym dla całej gospodarki. My doskonale wiemy, że ochrona klimatu i ta cała polityka klimatyczna Unii Europejskiej nie ma prawie nic wspólnego z zielonymi miejscami pracy. To jest tylko biznes.

Zdaniem szefa „Solidarności”, zmniejszanie emisji CO2 ma doprowadzić do tego, żeby polska gospodarka była mniej konkurencyjna niż gospodarki tzw. krajów starej Unii.

Przewodniczący związku zapowiedział w Porannych pytaniach, że NSZZ „Solidarność” nie poprze jesienią żadnej partii politycznej w czasie wyborów parlamentarnych.

„Solidarność” raz sama startowała do Parlamentu Europejskiego pod koalicją Akcja Wyborcza Solidarność. Jeżeli „Solidarność” poprze, bo nigdy nie mówi się nigdy, a komisja krajowa by tak zadecydowała, to Piotr Duda składa rezygnację z funkcji przewodniczącego. Mówię to zawsze.

Szef „Solidarności” dodał, że związek rozważy udzielenie poparcia urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie w przyszłorocznych wyborach głowy państwa.

Oczywiście jeżeli będzie kandydował na tę funkcję, to komisja krajowa się zastanowi. Podsumujemy sobie nasze wspólne porozumienie, które podpisaliśmy 4 lata temu, jeszcze z kandydatem na prezydenta. Bo kandydatów na prezydenta zawsze żeśmy wspierali. Od Lecha Wałęsy, po Mariana Krzaklewskiego, ś.p. Lecha Kaczyńskiego, Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę.

Piotr Duda bierze udział w Olsztynie w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Fot. A. Chmielewska

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Dudą

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NSZZ Solidarność, Piotr Duda
W Olsztynie trwa pierwsze w historii stolicy Warmii i Mazur posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. O czym dyskutują?

Płaca minimalna, podwyżki w sferze budżetowej i problemy na poziomach regionów - to główne tematy posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, które rozpoczęło się w Olsztynie. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV